Post

Klawipunktura ‒ co warto o niej wiedzieć?

Klawiterapia jest jedną z najciekawszych metod stosowanych w leczeniu, a używanie w jej trakcie specjalnych narzędzi przynosi ulgę w często występujących dolegliwościach. Jest wiele wskazań, w których bardzo dobrze sprawdzają się klawiki i piny. Korzystanie w gabinecie z takich akcesoriów pomoże w codziennej pracy i usprawni przebieg terapii.

Klawipunktura ‒ oddziaływanie na ciało i umysł

Interesujący jest fakt, że klawiterapia działa nie tylko na sferę fizyczną pacjenta. Wykazuje także wpływ na jego stan psychiczny. Dzięki temu wyraźnie poprawia samopoczucie, podczas gdy techniki skierowane tylko na konkretny problem nie dają zadowalających rezultatów. Metoda ta może bardzo pomóc osobom zestresowanym, w tym mającym bóle psychosomatyczne. Warto pamiętać, że to właśnie stres jest częstą przyczyną przewlekłych dolegliwości, które manifestują się m.in. jako bóle mięśniowo-stawowe, zwłaszcza w obrębie kręgosłupa. Stany lękowe bywają także powodem wielu innych objawów na tle nerwowym. Zastosowanie metody, która działa holistycznie na wszystkie sfery, jest w stanie przynieść trwały efekt. Ponadto klawiterapia może mieć doskonałe wyniki w leczeniu wielu powszechnie występujących przypadłości. Dobrze się sprawdzi m.in. w terapii przewlekłego bólu głowy i zatok, w problemach dermatologicznych, neurologicznych, a także ortopedycznych.

Piny i klawiki ‒ skuteczne narzędzia w gabinecie fizjoterapeuty

Warsztat fizjoterapeuty może być pełen ciekawych narzędzi. Należą do nich m.in. specjalne gwoździe do klawiterapii. Są to tzw. klawiki, wykonane najczęściej ze stali nierdzewnej. Za ich pomocą, poprzez wywołanie impulsu można stymulować drogi nerwowe. Klawiki i piny oddziałują także na receptory znajdujące się w skórze i tkankach miękkich, dzięki czemu można uzyskać szybki efekt ich stymulacji. Akcesoria te sprawdzą się m.in. w pracy z pacjentami bólowymi, którzy stanowią największą grupę osób pojawiających się u fizjoterapeutów. Ich zastosowanie ma bogatą historię. Pracując klawikami, można zauważyć pewne podobieństwo do akupunktury, ze względu na specjalne strefy i punkty aktywne, na które zwraca się szczególną uwagę. Warto wypróbować taką metodę w przypadku pacjentów często powracających na terapię, zwłaszcza gdy osoba taka funkcjonuje w ciągłym biegu. Klawipunktura w takich przypadkach daje dużą szansę na zmniejszenie dolegliwości ze strony napiętych mięśni. Wspomoże także manualne i chiropraktyczne techniki leczenia kręgosłupa. Może równocześnie poprawić wiele innych sfer funkcjonowania pacjenta. Takie całościowe podejście klawipunktury do organizmu człowieka sprawia, że warto zapoznać się z tą metodą i osiągać sukcesy terapeutyczne w swoim gabinecie z zastosowaniem pinów i klawików.

Wróć