Post

Dlaczego warto rozpocząć przygodę z masażem?

Masaż to zbiór wielu ciekawych technik, które mogą przynieść liczne korzyści w pracy z pacjentem. Są to nie tylko metody manualne wykonywane ręcznie. W tym pojęciu kryją się także inne formy pracy masażystów i fizjoterapeutów, łącznie z wykorzystaniem bardzo ciekawych dodatków i  akcesoriów. To czyni masaż najbardziej lubianym przez pacjentów zabiegiem. Może być on przeprowadzany w różnych typach placówek. Techniki masażu są przydatne w pracy m.in. z  pacjentami bólowymi, przeciążeniowymi i zestresowanymi. Jest to właśnie grupa osób, które najczęściej trafiają do gabinetów specjalistycznych. Stanowi to silny argument, dla którego zaleca się rozszerzyć swoje kwalifikacje o masaż. Dlaczego jeszcze warto zainteresować się takimi technikami?

Zalety udziału w szkoleniach masażu

Różnorodne rodzaje masażu są bardzo uniwersalnym środkiem w niesieniu pomocy pacjentom. Warto rozpocząć przygodę z taką formą leczenia, ponieważ:

 1. Masaż ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach medycznych. Jest zalecany najczęściej pacjentom ortopedycznym i neurologicznym. Wspomaga też terapię wad postawy ciała oraz rehabilitację wielu innych schorzeń i dysfunkcji.
 2. Szkolenia z masażu przydatne są w różnego typu placówkach. Zdobyte kwalifikacje można wykorzystać w ramach pracy w przychodni, a także we własnym gabinecie. Kolejne miejsce, gdzie takie umiejętności i kursy są cenione to ośrodki SPA, Day SPA, odnowy biologicznej.
 3. Masaż wykonywany jest także w sporcie. Stanowi bardzo dobrą rozgrzewkę, a także wspomaga potreningową regenerację.
 4. Warto poznać specjalnie przystosowane techniki masażu stosowane u kobiet w ciąży, które są doskonałym uzupełnieniem dla placówek zajmujących się przyszłymi mamami. Pomogą one przetrwać ten okres w dobrym samopoczuciu.
 5. Nie zapominajmy także o niemowlętach, dla których powstała specjalna odmiana masażu, poprzez który możemy wpływać na stan układu nerwowego dziecka. Jest to Masaż Shantala.
 6. Masaż zalecany jest także w celu relaksacji, u osób zestresowanych, przeciążonych pracą lub przetrenowanych.
 7. Wiele osób po latach mało satysfakcjonującej pracy w różnych zawodach, właśnie w zawodzie masażysty znajduje olbrzymią radość i pasję. Osoby poszukujące nowych pasji lub chcące zmienić charakter swojej pracy, w ostatnich latach bardzo często decydują się na kurs masażu.
 8. Przygoda z masażem jest bardzo rozwojowa, gdyż ma on różne style, a do jego wykonania mogą być wykorzystane bardzo lubiane przez pacjentów akcesoria. Należą do nich.:
 • bańka chińska (gumowa oraz ogniowa)
 • gorące kamienie
 • stemple ziołowe
 • kije bambusowe
 • miód
Najciekawsze rodzaje masażu

Oprócz typowo leczniczych form masażu bardzo atrakcyjne są także inne jego odmiany, stosowane m.in. w odnowie biologicznej. Do najbardziej cenionych zalicza się masaże: lomi lomi, relaksacyjny i tajski. Są to jedne z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach SPA.

Skuteczność, dobra tolerancja przez pacjenta i uniwersalność masażu sprawiają, że warto poszerzać swoje umiejętności w tym zakresie.

Wróć