Post

Czy warto wprowadzić masaż tajski w swoim gabinecie?

Masaż tajski już samą nazwą wzbudza zainteresowanie. Jeszcze ciekawszy jest jego przebieg oraz efekty działania. Czy warto rozszerzyć swoją ofertę gabinetową o ten rodzaj zabiegu?

Zalety masażu tajskiego
  • Bardzo przydatne techniki, które wykorzystuje się w trakcie masażu tajskiego, pomogą osiągnąć głębokie rozluźnienie mięśni.
  • Masaż tajski wykonywany jest w atrakcyjnej formie, różniącej się przebiegiem od metod klasycznych. Dla pacjentów jest to urozmaiceniem terapii, a także środkiem, za pomocą którego można uzyskać odprężenie i regenerację.
  • Wśród wielu nurtów, z których czerpie filozofia i praktyka masażu tajskiego, łączy on w sobie elementy akupresury, pracy z oddechem, refleksologii, a także rozciągania.
  • Wykonywany jest w różnych pozycjach, a odbywa się z reguły na podłodze. Zapewnia to dobry dostęp do wszystkich masowanych okolic.
  • Ciekawostką jest fakt, że masażysta do pracy wykorzystuje nie tylko swoje dłonie, ale także stopy, łokcie i kolana. To pozwala dogłębnie opracować wymagające tego okolice.
Masaż tajski w praktyce

Warto poznać tajniki dotyczące wykonywania masażu tajskiego, gdyż przyda się on gabinecie w wielu przypadkach

  • Pomoże zestresowanym, zabieganym i znerwicowanym
  • Będzie idealny także dla wszystkich osób, chcących zadbać o siebie i poszukujących dobrego zabiegu z zakresu odnowy biologicznej
  • Masaż tajski jest przydatną metodą także dla fizjoterapeutów pracujących ze sportowcami. Pozwala dostać się do partii mięśni trudnych do opracowania innymi metodami. Jest to ważne, gdyż głębokie rozluźnienie po wysiłku to szybsza i sprawniejsza regeneracja. Wiele osób trenujących potrzebuje właśnie takiego oddziaływania i spojrzenia całościowo na organizm. Umożliwi to szybszy powrót do kolejnych treningów po wcześniejszej aktywności.

Masaż tajski, dzięki swoim unikalnym technikom z pewnością każdego dnia znajdzie zastosowanie w gabinecie i centrum odnowy biologicznej, jako forma terapii i naturalny sposób na relaks.

Wróć