Igłoterapia to skuteczna metoda radzenia sobie z różnymi rodzajami bólu, od chronicznych do dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Wybierając nasz kurs igłoterapii, inwestujesz w kompleksową wiedzę, praktyczne doświadczenie, inspirujące podejście instruktora oraz dostęp do bogatego materiału edukacyjnego.
Suche Igłowanie: Skuteczna Terapia Bólu
Dry needling to technika, która skupia się na precyzyjnym uwalnianiu napięć mięśniowych i redukcji bólu. Polega na wprowadzaniu cienkich igieł w różnego rodzaju tkanki, najczęściej bezpośrednio do punktów spustowych w mięśniach, tzw. trigger points, w celu złagodzenia bólu i poprawy funkcji mięśniowej.
Zastosowanie suchego igłowania w gabinecie fizjoterapii
Złagodzenie bólu mięśniowego: Igłoterapia może być skuteczną metodą w leczeniu miejscowego bólu mięśniowego. Wprowadzenie igieł do trigger points może pomóc w rozluźnieniu napiętych mięśni i zmniejszeniu uczucia bólu.
Poprawa zakresu ruchu: Suche igłowanie może być stosowane w celu poprawy elastyczności i zakresu ruchu w stawach. Poprzez redukcję napięcia mięśniowego możliwe jest zwiększenie swobody ruchów.
Leczenie zespołów bólowych: Dry needling może być używane w leczeniu różnych zespołów bólowych, takich jak bóle głowy, bóle szyi czy bóle krzyża. Technika ta może pomóc w redukcji napięcia mięśniowego i złagodzeniu objawów.
Wsparcie w leczeniu urazów sportowych: Igłoterapia może być skutecznym narzędziem w terapii urazów sportowych, zwłaszcza tych związanych z napięciem mięśniowym, kontuzjami ścięgien czy zespołami bólowymi.
Poprawa funkcji stawów: Technika igłoterapii suchej może wspomagać poprawę funkcji stawów
Leczenie punktów spustowych: Dry needling jest szczególnie skuteczny w terapii punktów spustowych, czyli miejsc odczuwanych jako bolesne i napięte w obrębie mięśni.
W kontekście holistycznego podejścia do terapii, dry needling może być uzupełnieniem innych technik fizjoterapeutycznych. Ważne jest, aby terapeuci mieli odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w stosowaniu tej techniki, aby zagwarantować bezpieczeństwo i skuteczność terapii. Ponadto, włączanie dry needlingu do planu leczenia powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.
Dlaczego warto wybrać nasz kurs igłoterapii?
Inspirujące podejście Instruktora: Instruktor od 13 lat stosuje igłoterapię, ze świetnymi efektami. Jego pasją jest inspirowanie innych terapeutów do odkrywania igłoterapii, jako jednej ze skuteczniejszych metod pracy z pacjentem, któremu towarzyszy ból ostry jak i przewlekły. Na kursie suchego igłowania, od 8 lat dzieli się najskuteczniejszymi technikami, które stosuje z powodzeniem u swoich pacjentów.
Kompleksowy Program Szkoleniowy:
Nasz kurs suchego igłowania zawiera opracowanie teoretyczne i praktyczne wielu aplikacji (dwa moduły podstawowy i zaawansowany) podczas jednego zjazdu
Każdy z kursantów wykonaok. 200 aplikacji na kursie igłoterapii
Stała aktualizacja wiedzy: Kurs dry needlingu poddawany jest systematycznym modyfikacjom wynikającym z najnowszych informacji pojawiających się na rynku terapeutycznym
Różnorodność technik igłowania:
Nasz kurs igłoterapii suchej cechują ciekawe rozwiązania podczas terapii, sprawdzone aplikacje, elementy akupunktury
Na naszym kursie suchego igłowania poznasz różne techniki igłowania - powięzi - mięśni - punktów spustowych - tkanki bliznowatej - ścięgien - więzadeł - okostnej
Dzięki próbie igłowania różnych tkanek nauczysz się precyzyjnie odróżniać ich gęstość i warstwowość w trakcie terapii
Elementy anatomii palpacyjnej: Na kursie igłoterapii dodatkiem jest anatomia palpacyjnaz rysunkiem wybranych struktur, aby dać Wam jak wieksze poczucie precyzyjnej palpacji oraz terapii celowanej
Otrzymasz propozycję protokołu igłoterapii w wybranych dysfunkcjach i syndromach chorobowych, z którymi będziecie pracowali na co dzień w gabinetach np.: kolano biegacza, łokieć tenisisty, zespół ciasnoty przedniego przedziału goleni, entezopatia przyczepu Achillesa i wiele innych.
Wspólnie z grupą poddamy analizie studium przypadków pacjentów, których na pewno spotkasz na swojej drodze w gabinecie
Obszerne materiały edukacyjne:
Otrzymasz obszerny ponad 250 slajdowy skrypt szkoleniowy, tożsamy z prezentacją podczas kursu, bogaty w bardzo liczne zdjęcia oraz opisy i objaśnienia igłoterapii
Otrzymasz możliwość filmowania całej praktycznej części kursu, dzięki czemu będziesz mógł odtwarzać i powtarzać techniki igłoterapii po zakończeniu kursu, jeśli zajdzie taka potrzeba
Uzyskasz dostęp do materiału wideo z częścią teoretyczną kursu, dzięki czemu będziesz mógł wielokrotnie obejrzeć i przyswoić wiadomości w zaciszu domowym
Kurs suchego igłowania – działanie na mięśniowo-powięziowe punkty spustowe
Szczególną cechą PS jest:
Występowanie małego, wrażliwego na dotyk guzka, rzędu ziarnka pszenicy na przebiegu napiętego pasma mięśnia.
Ból promieniujący lub ból rzutowany w zależności od PS.
Występowanie lokalnych skurczów mięśnia „zainfekowanego” PS.
Ograniczenia zakresu ruchomości objętych PS struktur.
Istnieje wiele technik likwidowania PS, począwszy od mało inwazyjnej metody wg. L. Jonesa (Technika SCS - strain/conuterstrain), poprzez zintegrowane techniki nerwowo–mięśniowe, do sprawdzonej kompresji ischemicznej i chyba najbardziej skutecznej, popartej badaniami techniki SUCHEGO IGŁOWANIA – DRY NEEDLING.
Poniżej przedstawiamy wybrane aplikacje igieł:
*przykładowa aplikacja m. prostownik palców
*przykładowa aplikacja m. piszczelowy przedni
*przykładowa aplikacja m.podkolanowy
*przykładowa aplikacja m. biodrowo-lędźwiowy
Wszystkich tych aplikacji, jak i wielu innych można nauczyć się podczas naszego kursu igłoterapii suchej. Szkolenie z dry needling w znacznej części składa się z praktyki, co pozwoli kursantom dobrze opanować poszczególne rodzaje aplikacji.
Dlaczego warto stosować dry needling?
Według badań (Simons i wsp.1999) terapia PS za pomocą suchego igłowania (dry needling) to jeden z najskuteczniejszych sposobów terapii, dający szybkie, a często nawet natychmiastowe rezultaty poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowego, a przede wszystkim zmniejszenie lokalnych, jak i promieniujących, czy rzutowanych dolegliwości bólowych.
Wyszkolony terapeuta w technice suchego igłowania jest bardzo precyzyjny w swoim działaniu, dowodem tego jest występowanie lokalnego skurczu mięśniowego (LSM – local twitch muscle) podczas zabiegu, który innymi technikami jest trudny do wywołania.
Zalety metody dry needling sprawiają, że warto nauczyć się igłowania podczas kursu igłoterapii suchej. Umiejętności zdobyte w czasie praktycznych warsztatów suchego igłowania będą przydatne w codziennej pracy fizjoterapeuty.
Kurs igłoterapii suchej – dla kogo?
Kurs suchego igłowania przewidziany jest wyłącznie dla przedstawicieli zawodów medycznych, którzy pragną poszerzyć swoje możliwości terapeutyczne o techniki pracy metodą Dry Needlingu.
Preferowana grupa to:
FIZJOTERAPEUCI
LEKARZE
TECHNICY MASAŻYŚCI
OSTEOPACI
PIELĘGNIARKI
RATOWNICY MEDYCZNI
STUDENCI FIZJOTERAPII (OD 3 ROKU STUDIÓW)
Kurs dry needling wzbogaci umiejętności terapeutów o dodatkowe techniki, które sprawdzą się m.in. w rehabilitacji ortopedycznej, rozluźnianiu MPPS i w terapii blizn.
Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego warto wybrać właśnie nasz kurs dry needling, posłuchajcie na filmie! Informacje z pierwszej ręki od instruktora - Dawida Marciniaka.
Kurs suchego igłowania – program szkolenia
Program szkolenia z suchej igłoterapii obejmuje część teoretyczną i praktyczną, w tym:
CZĘŚĆ TEORETYCZNA:
Wprowadzenie do terapii igłowania
Protokół postępowania terapii igłowania
BHP podczas zabiegu suchego igłowania
Aspekty prawne dotyczące zabiegów suchego igłowania
Wskazania i przeciwwskazania do terapii suchego igłowania
Szczególne uwagi dotyczące suchego igłowania
Odczucia i efekty po zabiegu suchego igłowania
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:
1. Igłoterapia Powierzchowna (skóry, tkanki podskórnej oraz powięzi powierzchownej)
wpływ na usunięcie objawów nadwrażliwości na dotyk lub rozciąganie skóry i powięzi powierzchownej
Efekt neurofizjologiczny – teoria bramki kontrolnej
Wprowadzenie praktyczne - próba generalna
2. Igłoterapia głęboka mięśnia
Punkt spustowy i jego charakterystyka
Rodzaje punktów spustowych
Inne rodzaje punktów bolesnych
Ocena wzrokowa pacjenta dla potrzeb terapii (trigger point dry needling)
Badanie palpacyjne pacjenta dla potrzeb terapii (trigger point dry needling)
Wybór chwytu w terapii (trigger point dry needling)
Diagnoza syndromu mięśniowo powięziowego punktu spustowego
Protokół postępowania podczas igłoterapii mięśnia – FILM
Wprowadzenie praktyczne - próba generalna
DZIEŃ I
IGŁOTERAPIA KOŃCZYNY DOLNEJ:
POŚLADEK
1. IGŁOTERAPIA GŁĘBOKA - BÓLE OKOLICY POŚLADKÓW I BÓLE PROMIENIUJĄCE DO KOŃCZYN DOLNYCH
Mięsień strzałkowy długi i krótki (m. peroneus longus et brevis)
Aplikacje więzadłowe: więzadło strzałkowo piętowe i strzałkowo skokowe
Aplikacje stawu skokowego – górnego
DZIEŃ III
IGŁOTERAPIA POWIERZCHOWNA I GŁĘBOKA BLIZNY:
Procedura wykonania igłoterapii blizny powierzchownej
Procedura wykonania igłoterapii blizny mięśniowej
Procedura wykonania igłoterapii blizny uszkodzonego ścięgna i/lub więzadła
Procedura wykonania manipulacji blizny przy pomocy igłoterapii
IGŁOTERAPIA GŁĘBOKA KLATKI PIERSIOWEJ:
Mięsień piersiowy większy i mięsień piersiowy mniejszy (mm. pectoralis maior et minor) Terapię igłowania przeprowadzamy ze szczególną uwagą na okolicę żeber - trudność 8/10
Mięsień podłopatkowy (m. subscapularis) Terapię igłowania mięśnia przeprowadzamy z 2 dostępnych stron - trudność 9/10
Mięsień najszerszy grzbietu (m. latissimus dorsi)
RAMIĘ I OKOLICE
IGŁOTERAPIA GŁĘBOKA KOŃCZYNY GÓRNEJ – TENDINOPATIA ŚCIĘGIEN I ENTEZOPATIA PRZYCZEPÓW ORAZ WIĘZADEŁ
Mięsień naramienny (m. deltoideus )
Mięsień dwugłowy ramienia (m. biceps brachii ) Terapię igłowania mięśnia przeprowadzamy z kilku dostępnych stron igłujemy również więzadła i ścięgna - trudność 8/10
Co otrzymuje kursant w cenie szkolenia z igłoterapii?
W cenie kursu igłoterapii suchej każdy uczestnik otrzymuje:
obszerne materiały szkoleniowe
przerwy kawowe i poczęstunek podczas kursu
certyfikat ukończenia szkolenia z suchego igłowania w języku polskim
ponadto istnieje możliwość uzyskania certyfikatu w języku obcym za dodatkową opłatą
zaświadczenie MEN-III/1
filmy instruktażowe najważniejszych aplikacji
Gdzie odbywa się kurs dry needling?
stacjonarnego, grupowego we Wrocławiu w cenie: 2400zł
możliwość zorganizowania kursu dla grupy zamkniętej (min. 10 osób), na podstawie indywidualnych ustaleń
Jak długo trwa kurs igłoterapii suchej?
Kurs suche igłowanie – TRYB NAUCZANIA:
Szkolenie trwa 4 dni
Suma godzin – 46,5 h szkoleniowe podczas części stacjonarnej
Zajęcia stacjonarne odbywają się w godzinach
Czwartek 9:00 - 18:00
Piątek 9:00 - 18:30
Sobota: 9:00-18:30
Niedziela 9:00-16:00
Kurs składa się z 3 części:
Pierwsza (online) to część teoretyczna, która będzie przekazana w postaci obszernego materiału wideo ok. 2 tygodnie przed datą kursu igłoterapii. Dzięki temu rozwiązaniu podstawowe informacje teoretyczne dotyczące tematyki kursu możesz przyswoić w zaciszu domowym, w dogodnym dla Ciebie czasie. Umożliwia to również odsłuchanie i zobaczenie materiału kilkukrotnie lub podzielenia sobie materiału na kilka części. Jest to sprawdzone rozwiązanie które pozwala nam zaoszczędzić czas na kursie stacjonarnym i poświęcić go na to co najważniejsze dla Was, czyli praktykę.
WAŻNE: Zapoznaj się dokładnie z częścią teoretyczną, gdyż pozwoli Ci to w efektywny sposób skorzystać z części praktycznej!
Druga (stacjonarna) część kursu igłoterapii rozpocznie się krótką powtórką najważniejszych informacji umieszczonych w materiale wideo oraz dodatkowymi informacjami dotyczącymi stricte wywiadu, terapii, technik itp. Będzie to również czas odpowiedzi na pytania, jeśli coś po części online będzie niejasne.
Trzecia (stacjonarna) część kursu igłoterapii to typowo praktyczna część, zawierająca większość testów badań oraz pracy technikami opisanymi w programie kursu.
Ten nowotarski system hybrydowy wprowadza kursy na zupełnie inny poziom i zyskuje coraz więcej zwolenników. Wam drodzy kursanci takie rozwiązanie pozwala wykorzystać w stu procentach 4 dni kursu na praktykę i jeszcze raz praktykę.
Jak zapisać się na szkolenie z igłoterapii suchej?
Procedura zgłoszenia na kurs suchego igłowania:
Wypełnij elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który wyświetli się po wybraniu terminu (z prawej strony na komputerze, na dole strony na telefonie).
Wpłać 700 zł zaliczki (lub pełną kwotę płatności za kurs igłoterapii) w terminie do 3 dni roboczych na konto bankowe:
SPASJA CENTRUM SZKOLENIOWE DAWID MARCINIAK SP. KOM.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług oraz do gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Informacje o ochronie i przetwarzaniu danych osobowych: Polityka prywatności