Kurs Masażu Tajskiego

Szkolenie: Współczesny Masaż Tajski

Czas trwania: 5 dni/53 godziny
Miejsce: Wrocław
Cena: od 1200 PLN

Masaż tajski to jedna z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny tajskiej. Zabieg znany już od wieków, skrywa w sobie wiedzę z medycyny wschodniej: medycyny ajurwedyjskiej, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz całościowego spojrzenia na człowieka w aspekcie psychicznym, fizycznym, energetycznym i emocjonalnym.

Czym charakteryzuje się masaż tajski?

Tajski masaż jest niezwykłą syntezą wielu technik – nacisku, refleksologii, akupresury, pracy z oddechem, rozciąganiem.

Głównym celem masażu tajskiego jest doprowadzenie organizmu do równowagi, tak trudnej do osiągnięcia w dzisiejszych czasach. Pomaga likwidować stres, znosi napięcia powięziowo-mięśniowe, pomaga w walce z chorobami psychosomatycznymi. Jest to narzędzie które daje duży wachlarz możliwości – pomoże uspokoić zszargane nerwy, ale też przy doborze odpowiednich technik, pozwoli opracować dużą strukturę mięśniową zmęczoną po wysiłku.

Aby wykorzystać efekty tych zabiegów, masażysta wykorzystuje możliwości całego swojego ciała, jego ciężar, wyprofilowanie poszczególnych jego części. Podczas sesji idą w ruch dłonie, kciuki, stopy, łokcie, przedramiona i kolana. Jest to zabieg wykonywany “na sucho” (bez olejków), przez cienkie luźne ubranie na macie rozłożonej na podłodze, co daje dużą przewagę nad masażami na kozetce. Łączy on w sobie bardzo powolne i rytmiczne uciskanie mięśni w celu ich rozluźnienia, a następnie ich rozciąganie w celu zwiększenia zakresu ruchów.

Masaż tajski bywa nazywany jogą dla leniwych, ze względu na to, że masowana osoba przyjmuje w trakcie masażu wiele pozycji właściwych dla jogi. Masaż zaczyna się od stóp. Kierując się w kierunku głowy, ciało jest delikatnie poruszane, rozluźnione i rozciągnięte.

Zalety Masażu Tajskiego

Redukcja Stresu i Relaksacja

Masaż tajski jest doskonałym sposobem na redukcję stresu i osiągnięcie głębokiej relaksacji. Dzięki specjalnym technikom masażu, ciało uwalnia napięcia, a umysł staje się spokojniejszy.

Poprawa Elastyczności Mięśni

Podczas masażu tajskiego dochodzi do rozciągania mięśni, co zwiększa ich elastyczność. To szczególnie ważne dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Leczenie Bólów Pleców

Masaż tajski może być skuteczną metodą leczenia bólów pleców, zwłaszcza tych spowodowanych przez złe nawyki postawowe i długotrwałe siedzenie przed komputerem.

Zwiększenie Krążenia Krwi

Manipulacje wykonywane podczas masażu tajskiego stymulują krążenie krwi, co pomaga dostarczyć więcej tlenu i składników odżywczych do tkanek.

Poprawa Postawy i Równowagi

Masaż tajski pomaga poprawić postawę ciała poprzez korektę nierównowagi mięśniowej. To może zapobiec przyszłym problemom z kręgosłupem.

 

Często zadawane pytania dotyczące masażu tajskiego

 

 1. Czy masaż tajski jest bolesny?

Masaż tajski może być intensywny, ale nie powinien być bolesny. Masażyści dostosowują intensywność do preferencji klienta.

 1. Czy masaż tajski jest bezpieczny dla każdego?

Oczywiście przy każdym masażu dobieramy techniki do indywidualnych potrzeb/ ograniczeń ruchowych osoby masowanej. Na kursie dowiesz się, które techniki mogą być niebezpieczne, dostaniesz alternatywy ruchów oraz nauczysz się je robić tak, aby zniwelować możliwość kontuzji u swojego klienta czy u siebie.

 1. Czy muszę znać jakiś masaż przed przyjściem na kurs?

Tak, warto znać minimum podstawy anatomii i mieć chociaż podstawowe umiejętności z zakresu masażu. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem pracy jako masażysta wybierz Kurs Masażu relaksacyjno-aromaterapeutycznego lub Kurs Masażu gorącymi kamieniami. Sam kurs masażu tajskiego jest dość intensywny, jest dużo chwytów i może zdarzyć się, że to będzie zbyt przytłaczające dla osoby, która nie ma doświadczenia w masażu.

 1. Czy trzeba być wysportowanym, by wykonywać masaż tajski?

Jest to specyficzny masaż, gdzie wszystko robimy z poziomu podłogi, więc jeśli nie czujesz się stabilnie kucając, robiąc skłon do przodu, robiąc przysiad, albo sam masz bardzo duże ograniczenia ruchowe, to część materiału może być dla ciebie niemożliwa do wykonania. Bardzo dbamy o Wasze zdrowie, dlatego na kursie masażu tajskiego codziennie jest 1h rozgrzewki przygotowującej do kursu, podczas której Instruktorka cały czas obserwuje uczestników i daje wskazówki co do postawy oraz alternatywy chwytów.

 1. Czy masaż tajski może pomóc w chronicznych, przewlekłych bólach?

Tak oczywiście. Masaż tajski wykonuje się całościowo, więc wszystkie napięcia powięziowo-mięśniowe zostają zredukowane. Ciało dąży zatem do równowagi napięciowej. Jest też bardzo dużo wygięć, skrętów, rotacji - ogólnie ruchów przywracających fizjologiczne zakresy w ciele, wpływające na jego mobilność.

 1. Czy masaż tajski jest formą terapii dla umysłu?

Jak większość masaży z medycyny wschodniej, masaż tajski wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne. W masażu tajskim pracujemy zgodnie z oddechem klienta, przez co korzystnie wpływamy na jego układ nerwowy. Jest to masaż i technika oddechowa jednocześnie.

7. Czym różni się masaż tajski od innych technik masażu?

Przede wszystkim jest to masaż całego ciała i poruszania go w pełnych jego zakresach. Wykorzystuje się w nim prawo grawitacji i zgodnie z nią pracujemy naciskiem całej naszej masy ciała na ciało osoby masowanej. Jest to masaż dla osób, które są już oswojone z dotykaniem drugiego człowieka, ponieważ w czasie masażu mamy bardzo dużą interakcję z osobą masowaną i dotykamy ją znacznym obszarem swojego ciała (dłonie, przedramiona, łokcie, bok tułowia, nasze podudzia, stopy, kolana itd.)

Kursy masażu tajskiego – dla kogo są polecane?

Naszą ofertę kursów masażu tajskiego kierujemy głównie do osób posiadających minimum podstawową wiedzę z anatomii i fizjologii ludzkiego ciała oraz podstawy masażu klasycznego. Szkolenie z masażu tajskiego polecamy osobom, które pragną poznać jego tajniki i szukają narzędzia, które daje szeroki wachlarz możliwości - od bardzo delikatnych terapii wyciszających, po dogłębne opracowanie tkanki mięśniowej.

Preferowana grupa to:

 • STUDENCI KIERUNKÓW MEDYCZNYCH
 • FIZJOTERAPEUCI
 • MASAŻYŚCI
 • REHABILITANCI
 • PRACOWNICY GABINETÓW ODNOWY
 • PRACOWNICY SPA

 

Dlaczego warto wybrać kurs u nas?

 • Zapoznasz się z podstawami świadomego dotyku, czyli jak dotykać by było przyjemnie :) Będziesz masować stopami, przedramionami, dłońmi, kciukami.
 • Cały kurs (1 i 2 część) obejmuje kompletny program masażu całego ciała w różnych pozycjach masażowych - gdy osoba otrzymująca masaż leży na plecach, na brzuchu, na boku i na siedząco. Najpierw nauczysz się technik podstawowych, a w części drugiej bardziej zaawansowanych, skoncentrowanych na problemach pacjenta
 • Dostaniesz niezbędną wiedzę teoretyczną, w tym o systemie meridianów i ich zestawieniu z zachodnim rozumieniem i bogato ilustrowany przewodnik, gdzie krok po kroku jest przedstawiony chwyt i postawa masażysty.
 • 80-90% czasu kursu to część praktyczna – koniec z nudnymi kursami gdzie siedzisz i oglądasz stos slajdów.
 • Nauczymy Cię jak bezwysiłkowo przeprowadzać 2 godzinne masaże całego ciała od stóp do głów i jak pracować ergonomicznie, tak aby jak najefektywniej wykonać masaż dla osoby masowanej, a równocześnie nie męczyć nadmiernie swojego ciała.
 • Codziennie robimy rozgrzewkę, tak byś mógł/mogła się jej nauczyć i stosować jako profilaktykę przed lub po wykonaniu kilku masaży w swoim gabinecie, w trosce o Twoje zdrowie.
 • Przez cały kurs będziesz dostawać korekty dotyczące postawy przy pracy, tak abyś umiał/-a uniknąć kontuzji podczas pracy w gabinecie.
 • Kurs składa się z dwóch weekendowych zjazdów – dzięki temu możesz poćwiczyć, sprawdzić z czym masz trudności i konsultować swoje obawy z Instruktorką
 • Kurs w głównej mierze skupia się na technikach, mniej na elementach filozoficzno-duchowych. Jest idealny dla osób, które  potrzebują przede wszystkim praktyki i narzędzi pracy z ciałem lub osób które chcą zaczynają i szukają miejsca gdzie uzyskają solidne podstawy.
 • Kurs składa się z dwóch części - dzięki temu masz szansę wdrożyć część materiału w praktykę, a na kolejnej części zadać nurtujące pytania lub dostać korektę masażu/swojej postawy przy masażu.
 • Dostaniesz informacje o bezpieczeństwie poszczególnych chwytów oraz dopasowaniu masażu do ograniczeń w ciele osoby masowanej.

Kilka słów o Masażu Tajskim od Instruktorki Izy Wyrodek-Badzińskiej

Każdy z naszych kursów masażu tajskiego to wiele ciekawych technik, które szczegółowo przedstawiamy w planie szkolenia.

Program szkolenia z masażu tajskiego obejmuje część teoretyczną i praktyczną:

Masaż tajski cz. 1 ( 3 dni)

 

Szkolenie z masażu tajskiego - część teoretyczna

W czasie części teoretycznej kursu masażu tajskiego poruszane będą następujące zagadnienia:

 • Masaż Tajski - wiadomości ogólne, rys historyczny
 • Wpływ masażu tajskiego na organizm
 • Zagadnienia z Medycyny Wschodu
 • Wskazania do masażu Tajskiego
 • Przeciwwskazania do masażu Tajskiego
 • Przygotowanie gabinetu do masażu Tajskiego
 • Techniki masażu Tajskiego
 • Omówienie teorii pracy na kanałach energetycznych w obszarze nóg

Szkolenia z masażu tajskiego – część praktyczna

 • Rozgrzewka – nauczysz się jak przygotować swoje ciało przed całym dniem pracy: ćwiczenia z mobility, qi gong i streching
 • Podstawowe pozycje ułożeniowe w masażu tajskim:
  • dowiesz się jak poprawnie ułożyć osobę masowaną, abyś mógł w komforcie korzystać z zabiegu i żeby pozycja ułożeniowa pomagała Ci w przeprowadzeniu masażu
 • Schemat tradycyjnego masażu kończyn dolnych :chwyty pozwalające opracować każdą stronę kończyny (grupa przednia, grupa tylna, okolica przywodzicieli, obszar pasma biodrowo-piszczelowego)
  • pozycja ułożeniowa –na grzbiecie:
   • masaż stóp:
    • opracowanie stóp z wykorzystaniem dłoni, kciuków, kolan
     i przedramion
    • podstawy pracy zgodnie z przepływem energii
     w kanałów energetycznych
   • masaż podudzi i ud:
    • nauczysz się w jaki sposób ułożyć ciało, aby mieć dostępność do konkretnych partii mięśniowych, a Twoja praca była bardziej ergonomiczna
    • dowiesz się jaki pracować zgodnie z meridianami
    • dowiesz się jak wykorzystać dłonie, kciuki, przedramiona oraz stopy podczas masażu
   • masaż okolic bioder i pośladków:
    • otwieranie bioder
    • rotacja zewnętrzna i wewnętrzna uda
    • opracowanie grupy mięśni pośladkowych
   • masaż klatki piersiowej:
    • mobilizacja klatki piersiowej
    • mobilizacja przepony
   • masaż obręczy barkowej oraz całej kończyny górnej
  • pozycja ułożeniowa – boczna (opracowanie obszaru przyśrodkowego i bocznego oraz grupy tylnej):
   • masaż stóp –kolana, stopy, dłonie, palce
   • masaż kończyny– z wykorzystaniem stóp, dłoni, kolan i kciuków
   • masaż mięśni pośladkowych – z wykorzystaniem kciuków, dłoni, przedramion, a nawet ciężaru swojego ciała
   • masaż okolic bioder –dowiesz się gdzie są najczęstsze obszary bolesności i pokaże Ci jakimi technikami pracować oraz w jakiej kolejności, aby by dozować intensywność odczuć dla pacjenta
   • masaż pleców z opracowaniem łopatek – na kursie pokażę Ci skuteczne typy chwytów do opracowania mięśni okołołopatkowych oraz doradzę w kwestii doboru chwytu do pacjenta
   • masaż kończyn górnych i okolic łopatek
   • masaż mięśni karku i szyi–dowiesz się jak wykorzystać ułożenie pacjenta, aby jeszcze lepiej opracować jego spięte barki, nie eksploatując nadmiernie swojego ciała
  • pozycja ułożeniowa –na brzuchu:
   • masaż stóp
   • masaż kończyn dolnych: masaż ręczny oraz masaż stopami
   • masaż pośladków: masaż z użyciem rąk, przedramion oraz łokci
   • masaż pleców:
    • opracowanie prostowników
    • mobilizacja barków i bioder
    • opracowanie obręczy barkowej oraz szyi

Masaż tajski cz.2 Zaawansowane techniki mobilizujące + podstawy masażu terapeutycznego

Program szkolenia wkrótce na stronie

Prowadząca kurs masażu tajskiego: Izabela Wyrodek-Badzińska

 

Masaż tajski – kurs z zaświadczeniem MEN i certyfikatem

W cenie szkolenia z masazu tajskiego każdy uczestnik otrzymuje:

 1. kompletne praktyczne przeszkolenie przygotowujące do pracy technikami masażu tajskiego w gabinecie
 2. obszerne materiały szkoleniowe
 3. narzędzia do pracy podczas kursu
 4. przerwy kawowe i poczęstunek podczas kursu
 5. certyfikat ukończenia szkolenia w języku polskim
  • ponadto istnieje możliwość uzyskania certyfikatu w języku obcym za dodatkową opłatą
 6. zaświadczenie MEN-III/1

Organizacja kursów masażu tajskiego

Dajemy Państwu możliwość odbycia szkolenia z masażu tajskiego:

 • stacjonarnego, grupowego we Wrocławiu w cenie: 1600 PLN / 1 zjazd oraz 1200 PLN / 2 zjazd
 • stacjonarnego, indywidualnego we Wrocławiu w cenie: ceny i terminy ustalane indywidualnie z klientem
 • możliwość zorganizowania kursu masażu tajskiego dla grupy zamkniętej (min. 4 osób), na podstawie indywidualnych ustaleń

TRYB NAUCZANIA:

 • Kurs podzielony jest na dwa zjazdy.
 • Pierwszy zjazd trwa 3 dni, drugi zjazd trwa 2 dni
 • Suma godzin – 53 h dydaktyczne
 • Zajęcia podczas szkolenia z masażu tajskiego odbywają się w godzinach
  • 9:00-17:00

Procedura zgłoszenia na kurs masażu tajskiego

Chcąc zarezerwować sobie miejsce na szkoleniu z masażu tajskiego:

 • Wypełnij elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który wyświetli się po wybraniu terminu (z prawej strony na komputerze, na dole strony na telefonie).
 • Wpłać 500 zł zaliczki (lub pełną kwotę płatności za kurs masażu tajskiego) w terminie do 3 dni roboczych na konto bankowe:

SPASJA CENTRUM SZKOLENIOWE DAWID MARCINIAK SP. KOM.

Ul. POLARNA 3 | 53-018 WROCŁAW

 

mBank S.A. nr rachunku bankowego:
56 1140 2004 0000 3602 8317 9309

 

tytułem: Kurs masaż tajski 1+2, imię i nazwisko kursanta, wybrana data kursu

 

Dodatkowe uwagi organizacyjne:
O przyjęciu na kurs masażu tajskiego decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń i wpłat.

Ze względu na jakość kursu, ilość miejsc jest ograniczona!

Pełna opłata za kurs jest wymagana najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem kursu.

Jeżeli masz więcej pytań dotyczących kursu masażu tajskiego, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego
e-mail: spasja@spasja.pl lub tel: 604-914-051