Blog

Asymetria niemowlęca to problem, z którym warto pracować już od pierwszych objawów. Aktualnie nowe, świeże spojrzenie na fizjoterapię pediatryczną daje wiele możliwości pracy z dzieckiem przejawiającym objawy asymetrii. W naszym artykule przybliżamy temat asymetrii w kontekście działań fizjoterapeuty i pokazujemy na przykładach, jak ważną rolę odgrywa dokładna diagnostyka w fizjoterapii niemowląt.

Masaż Lomi Lomi, który wziął początek od hawajskiego rytuału, obecnie jest cenioną formą odprężenia. Może być stosowany łącznie z innymi elementami filozofii, z której się wywodzi, jak i służyć jako masaż relaksacyjny. O tym, jak wygląda masaż Lomi Lomi, kiedy warto go stosować i jakie przynosi korzyści, opowiadamy w dalszej części artykułu – zachęcamy do lektury.

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe to metoda, z której korzysta z sukcesami wielu fizjoterapeutów. W naszym artykule przybliżamy temat pracy z powięzią, wyjaśniamy, czym jest metoda FM, czyli po angielsku Fascial Manipulation i jakie są korzyści stosowania technik powięziowych w gabinecie.

Bańki znane są ze swojego działania w leczeniu infekcji dróg oddechowych, lecz coraz częściej wykorzystywane są także w fizjoterapii. Zarówno bańki ogniowe, jak i bezogniowe, w tym gumowe bańki chińskie są wparciem w czasie rehabilitacji. W dalszej części artykułu przedstawiamy możliwości zastosowania baniek u pacjentów trafiających do gabinetów fizjoterapeutycznych.

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe jest z powodzeniem wykorzystywane w wielu dolegliwościach. Bardzo przydatne może okazać się także w ciąży i po porodzie! Przybliżamy temat rozluźniania powięziowego w okresie okołoporodowym ‒ sprawdź, w jakich sytuacjach przynosi korzyści.

Czym wyróżnia się chiropraktyka i czy chiropraktyk i kręgarz oznacza to samo?

Techniki chiropraktyczne są coraz częściej stosowane w gabinetach specjalistycznych i zyskują uznanie w środowisku medycznym. W Polsce obecnie chiropraktyka przyjęła nowy wymiar ‒ Kuratorium Oświaty wpisało ją w wykaz zatwierdzonych zawodów.