Blog

Techniki masażu są przydatne w pracy m.in. z  pacjentami bólowymi, przeciążeniowymi i zestresowanymi. Jest to właśnie grupa osób, które najczęściej trafiają do gabinetów specjalistycznych. Dlaczego jeszcze warto zainteresować się takimi technikami?

Terapia cranio-sacralna (TCS) jest jedną z najbardziej polecanych metod w wielu jednostkach chorobowych. Coraz więcej pacjentów jest zainteresowanych jej przebiegiem, z polecenia lekarzy lub innych specjalistów.

Mięśniowo-Powięziowe Punkty Spustowe (MPPS, inaczej zwane także punkty spustowe, PS lub z angielskiego trigger points, TP) mogą mieć różne przyczyny, a ich objawy dają o sobie znać nawet w odległych okolicach ciała.

Klawiterapia jest jedną z najciekawszych metod stosowanych w leczeniu, a prawidłowe używanie specjalnych narzędzi przynosi ulgę w często występujących dolegliwościach. Jest wiele wskazań, w których bardzo dobrze sprawdzają się klawiki i piny.

Suche igłowanie to metoda, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów i fizjoterapeutów. Warto zapoznać się z możliwościami tej techniki. Wiedza na temat zasad i efektów jej stosowania pozwoli czerpać najwięcej korzyści w pracy z igłami w swoim gabinecie.

Masaż tajski już samą nazwą wzbudza zainteresowanie. Jeszcze ciekawszy jest jego przebieg oraz efekty działania. Czy warto rozszerzyć swoją ofertę gabinetową o ten rodzaj zabiegu?