Blog

Medycyna naturalna i alternatywna z zamiłowaniem korzysta z dobrodziejstw, jakie ofiaruje nam natura, m. in. praca pszczół. Wosk pszczeli posiada działanie przeciwzapalne, dodatkowo wpływa na odnawianie się tkanek dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych i karotenoidów. Konchowanie uszu jest popularnym zabiegiem wykorzystującym jego niezwykłe właściwości.

U których pacjentów fizjoterapeuci i masażyści najczęściej stosują masaż tkanek głębokich? W jakich dolegliwościach pomaga MTG i jakie przynosi korzyści w terapii?

Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu, podając kilka przykładów zastosowania masażu tkanek głębokich. Zachęcamy do lektury!

Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami to metoda znana od wielu lat i stosowana od wieków w różnych krajach i kulturach. Mówi się nawet, że jej początki łączą się z pierwszymi wzmiankami o medycynie. A czym hirudoterapia jest w dzisiejszych czasach?

W naszym artykule przedstawimy przykłady wykorzystania hirudoterapii na podstawie  analizy aktualnych badań naukowców.

Terapia narzędziowa, jako metoda leczenia wielu dolegliwości układu ruchu, jest często wybieranym kierunkiem pracy z pacjentem. Dobrze uzupełnia się z innymi technikami stosowanymi w gabinecie i jest szczególnie przydatna w praktyce terapeutów manualnych. Narzędzia IASTM są cenione przez fizjoterapeutów za precyzję, z jaką za ich pomocą można zdiagnozować i rozluźnić trudno dostępne obszary tkanek miękkich.

Przywrócenie prawidłowego przepływu energii to ważny cel w bioenergoterapii. Takie porządki energetyczne mogą pomóc w przywróceniu równowagi. Jak wskazuje nazwa, bioenergoterapia polega na wykorzystaniu energii do poprawy zdrowia i samopoczucia. W jaki sposób pracują terapeuci tej metody i na czym polega uporządkowanie energii?

Asymetria niemowlęca to problem, z którym warto pracować już od pierwszych objawów. Aktualnie nowe, świeże spojrzenie na fizjoterapię pediatryczną daje wiele możliwości pracy z dzieckiem przejawiającym objawy asymetrii. W naszym artykule przybliżamy temat asymetrii w kontekście działań fizjoterapeuty i pokazujemy na przykładach, jak ważną rolę odgrywa dokładna diagnostyka w fizjoterapii niemowląt.