Blog

Czym wyróżnia się chiropraktyka i czy chiropraktyk i kręgarz oznacza to samo?

Techniki chiropraktyczne są coraz częściej stosowane w gabinetach specjalistycznych i zyskują uznanie w środowisku medycznym. W Polsce obecnie chiropraktyka przyjęła nowy wymiar ‒ Kuratorium Oświaty wpisało ją w wykaz zatwierdzonych zawodów.

Bańka ogniowa to przydatne narzędzie w gabinecie fizjoterapeuty, które może być stosowane w różnorodnych problemach (m.in. bólowych, przeciążeniowych i w przemęczeniu organizmu). Pacjenci coraz częściej poszukują właśnie takich naturalnych rozwiązań, mając świadomość zalet niefarmakologicznych metod leczenia.

Techniki masażu są przydatne w pracy m.in. z  pacjentami bólowymi, przeciążeniowymi i zestresowanymi. Jest to właśnie grupa osób, które najczęściej trafiają do gabinetów specjalistycznych. Dlaczego jeszcze warto zainteresować się takimi technikami?

Terapia cranio-sacralna (TCS) jest jedną z najbardziej polecanych metod w wielu jednostkach chorobowych. Coraz więcej pacjentów jest zainteresowanych jej przebiegiem, z polecenia lekarzy lub innych specjalistów.

Mięśniowo-Powięziowe Punkty Spustowe (MPPS, inaczej zwane także punkty spustowe, PS lub z angielskiego trigger points, TP) mogą mieć różne przyczyny, a ich objawy dają o sobie znać nawet w odległych okolicach ciała.