Blog

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe to metoda, z której korzysta z sukcesami wielu fizjoterapeutów. W naszym artykule przybliżamy temat pracy z powięzią, wyjaśniamy, czym jest metoda FM, czyli po angielsku Fascial Manipulation i jakie są korzyści stosowania technik powięziowych w gabinecie.

Bańki znane są ze swojego działania w leczeniu infekcji dróg oddechowych, lecz coraz częściej wykorzystywane są także w fizjoterapii. Zarówno bańki ogniowe, jak i bezogniowe, w tym gumowe bańki chińskie są wparciem w czasie rehabilitacji. W dalszej części artykułu przedstawiamy możliwości zastosowania baniek u pacjentów trafiających do gabinetów fizjoterapeutycznych.

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe jest z powodzeniem wykorzystywane w wielu dolegliwościach. Bardzo przydatne może okazać się także w ciąży i po porodzie! Przybliżamy temat rozluźniania powięziowego w okresie okołoporodowym ‒ sprawdź, w jakich sytuacjach przynosi korzyści.

Czym wyróżnia się chiropraktyka i czy chiropraktyk i kręgarz oznacza to samo?

Techniki chiropraktyczne są coraz częściej stosowane w gabinetach specjalistycznych i zyskują uznanie w środowisku medycznym. W Polsce obecnie chiropraktyka przyjęła nowy wymiar ‒ Kuratorium Oświaty wpisało ją w wykaz zatwierdzonych zawodów.

Bańka ogniowa to przydatne narzędzie w gabinecie fizjoterapeuty, które może być stosowane w różnorodnych problemach (m.in. bólowych, przeciążeniowych i w przemęczeniu organizmu). Pacjenci coraz częściej poszukują właśnie takich naturalnych rozwiązań, mając świadomość zalet niefarmakologicznych metod leczenia.