Blog

Terapia psychosomatyczna to wyjątkowa metoda pracy, wg której ciało i umysł są ze sobą ściśle powiązane. Dolegliwości fizyczne mogą wpływać na stan psychiczny i odwrotnie. Dlatego aby osiągnąć pełną i trwałą poprawę samopoczucia pacjenta, w gabinecie musimy uwzględniać zarówno aspekty fizyczne, jak i psychiczne.

Aromaterapia stanowi dziedzinę medycyny niekonwencjonalnej, która wykorzystuje lecznicze właściwości olejków eterycznych. Olejki eteryczne ze względu na swoje wyjątkowe właściwości lecznicze znane są terapeutom na całym świecie. Warto znać ich niesamowite właściwości i wspomagać w ten sposób stosowane zabiegi gabinetowe.

Według Michaela Földiego, niemieckiego profesora limfologii oraz prekursora kompleksowej terapii przeciwobrzękowej, leczenie obrzęku limfatycznego składa się z leczenia przeciwobrzękowego oraz leczenia podtrzymującego. Warto poznać wszystkie elementy skutecznego leczenia obrzęków!

Masaż tajski możemy rozpatrywać jako zabieg leczniczy, mający na celu wyprowadzić osobę masowaną z patologicznego stanu, w jakim obecnie znajduje się jej organizm. Terapia ta może być również powtarzana regularnie w celach profilaktycznych - po to, by wspomóc zdrowie i utrzymać wewnętrzną równowagę organizmu pojmowanego jako psychofizyczna całość.

Masaż chustą Rebozo może być potraktowany jako terapia łagodząca ból, masaż relaksująco-odprężający, zabieg umożliwiający odciążenie przemęczonego kręgosłupa i opuchniętych nóg. Jednak kiedy powrócimy do korzeni, miejsca narodzin chust Rebozo, okazuje się, że jest to rodzaj rytuału, który ma na celu wsparcie ofiarowane kobiecie przez drugą kobietę.

Fizjoterapia pediatryczna cały czas się rozwija! Zainteresowanie konsultacjami u fizjoterapeutów pracujących z dziećmi stale rośnie. Dzieje się tak m.in. dzięki zwiększonej świadomości rodziców, którzy wiedzą, jak duże znaczenie ma wczesna diagnoza fizjoterapeutyczna.

Warto być na bieżąco z najnowszą wiedzą i technikami fizjoterapii w pediatrii!