Kadra dydaktyczna

mgr Dawid Marciniak

Główny szkoleniowiec oraz założyciel SPECJALISTYCZNEJ SZKOŁY TERAPII LECZNICZYCH

Od 12 lat fizjoterapeuta, główny szkoleniowiec oraz założyciel SPECJALISTYCZNEJ SZKOŁY MASAŻU I TERAPII LECNICZYCH. Posiada wykształcenie pedagogiczne, które wykorzystuje od 9 lat. Pracował w placówkach leczniczych oraz największych Centrach szkoleniowo-medycznych w Polsce tj. Instytut Dr Ireny Eris oraz CLARENA jako fizjoterapeuta i masażysta. Od 8 lat prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną, w której największą satysfakcję czerpie z pracy z kobietami w okresie okołoporodowym. Zawsze cieszy się sympatią i szacunkiem swoich kursantów gdyż wszystkie szkolenia prowadzi na najwyższym poziomie. Dowodem tego są liczne opinie i referencje zamieszczone na naszej stronie i w sieci.

 

Odbył ponad 40 szkoleń i stale pogłebia swoją wiedzę na kursach i warsztatach doszkalających z zakresu :

1. THE DRY NEEDLING COURSE - The Dry Needling Institute

 • basic level 20h

2. THE DRY NEEDLING COURSE

 • 20h

3. TRIGGER POINT DRY NEEDLING COURSE - Kurs Igłoterapii Suchej W Syndromie Bólu Mięśniowo-Powięziowego 

 • basic level 20h
 • advanced level 20h

4. FASTIAL DISTORTION MODEL

 • terapia manualna wg Typaldosa D.O., 60h

5. FDM i medical flossing - FDM w praktyce z wykorzystaniem terapii narzędziowej: Fazer, medical flossing oraz FasciaReleaZer - dr med. Sabine Bleuel

 • 10h

6. Terapia powięziowa u sportowców wsparta narzędziami  - Raimond Igel

 • 10h

7. INTERNATIONAL FDM CONGRESS - dr Frank Romer

8. Terapia manualna w ginekologii i okresie okołoporodowym

 • 30h

9. Trening dna miednicy BEBO 1

 • 20h

10. Współczesne metody fizjoterapii z elementami osteopatii w ginekologii i położnictwie

 • 24 h

11. Rozstęp mięśnia prostego brzucha (DRA)

 • 20 h

12. Kompleksowa terapia blizny

 • 10h

13. Kinesiology taping w ciąży

 • 10h

14. Drenaż limfatyczny i KTU

 • kurs masażu leczniczego min. drenaż limfatyczny 20 h
 • kurs drenażu limfatycznego w wybranych jednostkach chorobowych 20 h
 • kurs drenażu limfatycznego i KTU 60 h
 • kurs KTU 120 h
 • projekt unijny do tyczący KTU w wybranych jednostkach chorobowych. Współpraca z wrocławskim klubem Amazonek 600 h
15. Diagnoza i leczenie tkanek miękkich
 • techniki rozluźniania powięziowego 20 h
 • techniki aktywnego rozluźniania mięśniowo – powięziowego 20 h 
 • dysbalans mięśniowo-powięziowy 20 h
16. Masaż tkanek głebokich MTG
 • 2 kursy 60 h
17. Terapia manualna
 • FTM I 30 h
 • FTM II 30 h
 • Wielospecjalistyczny Kurs Medycyny Manualnej ponad 240 h
18. Terapia punktów spustowych Trigger Points - E.Staciwa
 • 40 h
19. Kinesiology Taping 
 • basic level 20 h

20. Kinesiotaping w ginekologii 

 • 40 h

21. Masaży medycznych

 • leczniczy masaż klasyczny I i II stopnia, ponad 600 h
 • kurs masażu leczniczego 3 stopnia 60 h
 • kurs Leczniczy masaż tensegracyjny - 2 kursy 60 h
 • masaż kobiet w ciąży 20 h
22. Masaży orientalnych
 • ponad 20 szkoleń i kursów. Łącznie ponad 500 h

w tym min.

 • Masaż LOMI LOMI - 80 h
 • TMT masaż tajski - 80 h 
23. Prywatna praktyka fizjoterapeutyczna oraz 

 • Warsztaty, organizacja własna – MTG, ANATOMY TRAINS
 • Inne szkolenia i kursu powiązane z masażem i fizjoterapii
 • W swojej pracy wykorzystuje min. zasady tensegracji strukturalnej
 • Od dłuższego czasu również miłośnik integracji strukturalnej oraz holistycznego podejścia do ludzkiego ciała.

"...Zapragnąłem postawić kolejny krok naprzód otwierając SPECJALISTYCZNĄ SZKOŁĘ TERAPII LECZNICZYCH, by każda osoba zainteresowana tematem SPA, masażu i terapii leczniczych miała jeszcze lepszy dostęp do wiedzy typowo praktycznej ."

Tomasz Pawełek

Mgr. Tomasz Pawełek ukończył studia licencjackie i magisterskie na wydziale Opieki Zdrowotnej, kierunku Fizjoterapia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2010 r. W trakcie studiów został  zatrudniony jako fizjoterapeuta w Centrum Fizjoterapii „Fizjofit”

Współpracował z klubami sportowymi polskiej ekstraklasy  zajmując się przygotowaniem motorycznym i rehabilitacją. Ukończył wiele szkoleń specjalistycznych z zakresu rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej i sportowej. Jest również terapeutą manualnym.

Od 2011 roku pracuje jako fizjoterapeuta w Centrum Fizjoterapii Sanvimed.

Ukończone szkolenia:

Punkty Spustowe- Terapia Manualna i Igłoterapia Sucha ,  (Moduł A 11-15.03.15, Moduł B 15-19.04.15. Warszawa , prowadzący Philippe Froidevaux, PT FH BSc Szwajcaria)

Indywidualny dobór funkcjonalnej wkładki ortopedycznej Igli (Kraków 16.06.2014)

Kurs manipulacji na kręgosłupie i stawach obwodowych (Kraków 14.04-17.04.2014, prowadzący  Tomas Lihagen-Szwecja)

Terapia manualna wg Koncepcji Kaltenborn-Evjenth - 256 godzin (Toruń, Wrocław 2010)

Wykorzystanie zastępczej informacji zwrotnej tzw. Biofeebacku EMG e reedukacji funkcjonalnej (Pabianice 14.11.2010)

Szkolenie poświęcone zagadnieniom EMG i fizjoterapii w dysfunkcji dna miednicy (Bieruń 01-02 maj 2010)

Second International Fascia Research Congress (Amsterdam 27-30. 10.2009)

Nowoczesny trening motoryczny w grach zespołowych (Chorzów 20-21.06.2009)

Funkcjonalna ocena motoryczna oraz nowoczesny trening motoryczny we współczesnym sporcie. (Bieruń 31.01.2009)

Medycyna Ortopedycna wg Cyriaxa( Kraków 2008)

Medycyna manualna oparta na technikach chiropraktycznych (2008)

Kinesiology Taping (Sosnowiec 15-16.12.2007)

Dominika Brożyńska

Energiczna i utalentowana fizjoterapeutka. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wychowanka Centrum Spasja, w swojej karierze zawodowej odbyła liczne praktyki i szkolenia z zakresu terapii, masaży orientalnych oraz leczniczych. Ponadto jest członkiem Polskiego Towarzystwa Limfologii, gdzie ukończyła kurs z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej.

„…Praca z ciałem to moja pasja. Interesuję się terapiami naturalnymi opartymi na poprawie przepływu energii w ciele, dzięki którym dochodzi do samoleczenia. Przekazywanie wiedzy jest dla mnie przyjemnością  a prowadzenie kursów i szkoleń w Centrum Spasja to praca, dzięki której robię to co kocham ...”

 

                            

Marta Antoszczyk

mgr. Marta Antoszczyk – absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, studia podyplomowe: Holistyczna opieka okołoporodowa w WSEiT w Poznaniu, od 2016 roku rozpoczęcie nauki w Akademii Osteopatii w Poznaniu.

Uczestniczka kursów : Holistyczna Terapia Manualna wg A. Rakowskiego (5/6), Techniki osteopatyczne – kompleksowa diagnostyka i terapia stawu barkowego, Nowoczesna terapia kręgosłupa w aspekcie dysfunkcji narządów wewnętrznych, Współczesne metody fizjoterapii z elementami osteopatii w ginekologii i położnictwie, terapii Cranio Sacralnej (6/6), Anatomy Trains Structure and Function, Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych z diagnostyką funkcjonalną narządu ruchu, pracy z  blizną, tapingu kobiet w ciąży, rozluźniania mięśniowo-powięziowego wg Carol Manheim.

Terapią SSSM zajmuję się od 6lat, a od 4 jestem instruktorem

Ewa Staciwa

Ewa Staciwa jest absolwentką Wydziału Rehabilitacji sportowej Uniwersytetu w Northampton (UK). Ukończyła również Instytut Masażu w Monterey, Kalifornia (USA). Doświadczenie zawodowe zdobywała m. in. pracując jako wykładowca anatomii oraz masażu sportowego na wydziale sportowym w Moulton College (UK); piastując stanowisko kierownika siłowni rehabilitacyjnej w ISIS Chiropractic Clinic (UK) a także pracując jako terapeuta sportowy w Northampton Saints Rugby Club. Obecnie pracuje jako specjalista ds. fizjoterapii oraz terapeuta sportowy, czynnie wykorzystując terapię punktów spustowych w leczeniu swoich pacjentów

Wojciech Kąpiński

Od ponad 30 lat naturoterapeuta, refleksolog, nauczyciel metody Dorna w Akademii RuckGrad ev., zwolennik i propagator zdrowego stylu życia w zgodzie z Naturą. Prezes stowarzyszenia Rückgrad – Polska, ponad 20 lat związany z  metodą Dorna. Uczestnik zajęć z samym Diterem Dornem i bliski współpracownik Joachima Wolhfeila, prezesa Rückgrad e.V. w Niemczech. Współpracuje z Rückgrad e.V.,  jest jednym z założycieli i pomysłodawców stowarzyszenia. Posiada ogromne doświadczenie zdobyte podczas  wieloletniej  pracy w gabinetach na terenie kraju oraz Niemiec. Posiada na swoim koncie kilkanaście tysięcy wykonanych zabiegów metodą Dorna. Współtwórca wielu innowacji w terapii Dorna i twórca technik poziomych. Uczestnik wielu konferencji oraz warsztatów poświęconych metodzie Dorna min. Zajęć w Instytucie Lweita dr.nm.Andrzeja Sadowskiego w Chemie w maju 2009.

Obecnie jako nauczyciel metody Dorna prowadzi zajęcia w ramach szkoleń Dorn für Profis w Niemczechhttp://rueckgrad.com/index.php/akademie-termine-termindetail/events/bochum-dorn-fuer-profis.html Zajęcia które mają na celu modernizować i wprowadzać dodatkowe techniki w metodzie Dorna. 

Elżbieta Szczuka

Elżbieta Sztuka - SPASJA MASAZ TAJSKI

Dyplomowana masażystka. Od 5 lat studiuje tajniki medycyny wschodniej oraz masażu leczniczego. Na początku swojej kariery ukończyła kurs masażu Lomi Lomi Nui. Dzięki temu kursowi poznała nowe oblicze pracy z ciałem i duchem.

W międzyczasie pracowała w salonie odnowy biologicznej, gdzie po raz pierwszy zetknęła się z masażem gorącymi kamieniami i innymi popularnymi technikami masażu. Praca w salonie ugruntowała jej orientalne podejście do masażu. W konsekwencji postanowiła nauczyć się masażu tajskiego. Kanya Krongboom zapoznała ją z odmiennymi technikami pracy z całym ciałem człowieka. Nie poprzestała na kursach. Medycyna wschodu tak ją zainspirowała, że  w 2009 roku wyjechała na 5 miesięcy do Tajlandii, gdzie pogłębiała swoja wiedzę na temat leczenia za pomocą dotyku.

Po powrocie otworzyła salon masażu, gdzie współpracowała z Tajką, z którą wymieniała wiedzę i doświadczenie.

Zainspirowana medycyną tajską, a w szczególności masażem postanowiła podzielić się swoją wiedzą z innymi. W Centrum Spasja uczy najpopularniejszych technik masażu tajskiego. Przekazuje również wiedzę na temat medycyny wschodu, by utrzymać ciało i umysł w równowadze.

Jej motto: „Każdy z nas ma zajęcie, które kocha robić. Ja właśnie to robię. Masaż to moja pasja"

Paulina Głowacka

Studium Doktoranckie na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
Śląski Uniwersytet Medyczny 2008

Praca zawodowa:
Górnośląskie Centrum Medyczne
Świętokrzyskie Centrum Onkologii (Oddział Rehabilitacji)
Centrum Rehabilitacji FIZJOFIT
Klub Piłkarski SLAVIA
Prywatna Praktyka Fizjoterapeutyczna Leczenie ruchem
SPCSK im. Prof. Kornela Gibińskiego Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

Kursy przebyte w zakresie metody kinesiotaping i inne:
Kurs Kinesio Taping Rowijający w ortopedii KT3
Kurs Kinesio Taping KT1/KT2
Kurs Kinesiotaping w medycynie i sporcie
Kurs Taping w rehabilitacji i sporcie
Kurs Ultrasonografia narządu ruchu i sonofeedback w codziennej pracy fizjoterapeuty
Kurs Reedukacja lokalnej stabilizacji lędźwiowego odcinka kręgosłupa
Kurs Nowoczesna koncepcja stabilizacji kończyn
Konferencja I Warsztaty – Diagnostyka i leczenie dysfunkcji odcinka lędźwiowego kręgosłupa..

Agnieszka Miedzińska

Absolwentka Wrocławskiej Akademii Medycznej. Położna z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Siedem lat pracowała w Szpitalu Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, a później w Szpitalu Klinicznym Nr 1 we Wrocławiu na Oddziale Patologii Noworodka i Intensywnej Terapii Noworodka. Obecnie znaleźć ją można na  Bloku Porodowym w Klinice  przy ulicy  Chałbińskiego. Pracuje z kobietami w ciąży, po porodzie ale także z noworodkami i wcześniakami. Współpracuje dodatkowo ze szkołą rodzenia w Centrum Rozwoju Dziecka – Czerwony balonik.

„…Staram się przekonywać kobiety, że ciąża to nie choroba a poród i macierzyństwo jest wyjątkową podróżą zarówno dla matki jak i dla dziecka…”

Elżbieta Raduchowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Profesjonalistka z ogromnym zamiłowaniem do zawodu fizjoterapeuty oraz szkoleniowca. Jej pasją jest praca z kobietami w ciąży w szkole rodzenia a szczególnie możliwość zachęcania ich do aktywności w tym szczególnym okresie. W centrum Spasja prowadzi zajęcia z ćwiczeń dla kobiet w ciąży i połogu.

„...Mam nadzieję, że będzie nas więcej - osób, które zarażą przyszłe mamy i tatusiów swoją pasją..."

Prywatnie szczęśliwa mamą małego Kajetana.

Ewa Nowakowska-Stańkowska

Jest fantastycznym i przemiłym szkoleniowcem z dziedziny chustonoszenia dzieci i niemowląt. Aktywna mama z Klubu Kangura. Jej zainteresowanie tą tematyką wyniknęło z własnych doświadczeń życiowych. U jej córeczki zdiagnozowano dysplazję stawu biodrowego na skutek porodu pośladkowego. Dzięki noszeniu dziecka w chuście dziewczynka jest zupełnie zdrowa i prawidłowo się rozwija. Ewa zaraża swoją pasją  naszych kursantów a jej motto życiowe brzmi

„... dzieci są stworzone do bycia noszonymi..."

 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej www.wszystkoociasteczkach.pl
projekt i realizacja: strony internetowe 7seconds